Teamwork is dreamwork

Ratunkowa 🚑, zarówno w wydaniu prehospital 🚁 jak i made in SOR💉, to bez wątpienia sport grupowy. Co by się komu nie wydawało, wizja osiągania sukcesów w pojedynkę jest tylko zdradliwym złudzeniem. I to samo dotyczy edukacji w ratowaniu – każdy z nas niby liznął wszystkiego, lecz zgodnie z teorią ziomala od „E=mc²”: wytłumaczenie czegokolwiek w prosty sposób wymaga dogłębnego zrozumienia tematu. Ktoś z Was czuje się taki mocny we wszystkim? 🤯 Ano właśnie! 😀 W rzeczywistości jeden jest dobry w szlaczkach [czyt. EKG], drugi ma dar widzenia dźwiękiem [czyt. USG], a kolejny znowu osobnik wręcz jakby minął się z powołaniem studiowania farmakologii! Nikt z nas nie jest na tyle mocny aby wymiatać we wszystkich tajnikach ratowniczej wiedzy. Z reguły jest też niestety tak, że im bardziej ktoś o swojej wszechwiedzy jest przekonany, tym większe „G” ma pod pułapem. Taka to je święta prawda!

Wychodząc z powyższych założeń i bazując na przykładach wielu podobnych kooperatyw med-ratu na świecie, postanowiliśmy wrzucić wiedzę i doświadczenia do wspólnego kociołka. Co 6 głów to nie jedna – w jedności przecież siła! Zaczęło się od burzliwych dyskusji na Zoomie w kwestii fascynujących wręcz przypadków, szperania po PubMed i otchłaniach FOAMedu. Po czym stwierdziliśmy, że takimi spostrzeżeniami należy dzielić się ze światem. A że większość ludzi w obawie przed hemoroidami przez 2 godziny na 🚽 nie siedzi, to wnioski z tych debat naukawych nasza ekipa przedstawiać Wam będzie w sposób bardziej skondensowany. Ot taki napój Panoramixa – upoi Was mądrością 😀. A może przeczyści? 

Co 6 głów to nie jedna – w jedności przecież siła!

Jaki by ten efekt nie był, mamy nadzieję, iż odbierzecie nasze starania równie edukacyjnie co i rozrywkowo. Nikt tu nie chce nikomu kadzić, czy też kreować wizerunku nieskończonej mądrości. Jesteśmy grupą zajawionych zapaleńców, pasjonatów, szurniętych świrusów, czy jak tam sobie życzycie nas określić, ale w słowne szturchańce bawić się z nikim nie zamierzamy 😀. No chyba, że dla żartu przy soczkach 🥂🍻🍹 dla dorosłych na jakimś spotkaniu 😎! Za to z pewnością możecie oczekiwać naszej reakcji na zabobony ratunkowego „rzemiosła”! Otóż nie ma bardziej niebezpiecznego stwierdzenia w medycynie niż: „bo u nas od zawsze się tak robi”…

Obserwujcie naszego bloga, odwiedzajcie nas na fejsie bądź instagramie, i przede wszystkim piszcie do nas śmiało.

+ posts

🇵🇱 Jak to kobitka w medycynie ratunkowej – zwariowana, szalona, politycznie niepoprawna i najzwyczajniej mówi co myśli! 😳 Mama dwójki najcudowniejszych dzieciaków po słońcem – Zuzi i Dominika! Kocham uczyć - zwłaszcza USG!

🇺🇸 Typical woman in emergency medicine. Million ideas every minute, some politically incorrect 🤯. Mom of 2 greatest kids on 🌎! Love to teach POCUS, especially to EMS ❤ Family 🚑 🚁

One thought

Leave a Reply