Czarna Dziura

Czyżby już zaczęły powstawać pierwsze epopeje narodowe 🤯 w stylu „Uprzejmie donoszę, że…„? 🤔 Nie ma się przecież co spieszyć z wysuwaniem RODOwitych 😀 wniosków! Pomni życzliwości krajan naszych ukochanych, podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu się na wolontariat do Zespołu ULTRatownictwa Medycznego (ZUM) w przeuroczej Czarnej Dziurze. Mieścina niby taka niepozorna, a przyciąga i wciąga dokładnie wszystko – jak to w ratunkowym kosmosie zwykle bywa… Stąd czeka Was, Zacni Czytelnicy, wielka rozmaitość przypadków i zdarzeń. Przy czym zbieżność z rzeczywistością jest oczywiście kompletnie przypadkowa 😀!

Pacjenci nasi trafiają pod opiekę SOR szpitala w Pomroczyskach Jasnych. Jest to wyśmienita placówka o najwyższym stopniu referencyjności w regionie! Mają tam wszystkie oddziały i są w stanie przeprowadzić nawet najbardziej finezyjne zabiegi. Cóż za niesamowity personel tam pracuje! No po prostu bajka 😳! Karetki naszego ZUM 🚑 nigdy nie muszą godzinami sterczeć na podjeździe, a pacjenci zawsze przejmowani są z uśmiechem 😬! Na odchodnym oferują nam kawę ☕️ i łakocie 🍩🍪, oraz dziękują za przywiezienie pacjenta.

RYS HiSTORYCZNY

Biorąc pod uwagę tę przeszłość całkiem nieodległą, podziękowania za dostarczenie pacjenta, to w sumie taka ewidentna sprawa. Kiedyś doktor sam musiał taplać się w błocie na wizytach domowych, i załatwiać „dile” z lokalnymi grabażami na podrzucanie chorych do szpitala karawanem. Pantofelki raczej przybrudzone i całkiem przemoknięta kapota – jakie to musiało być niekomfortowe! A dziś SORtownikom pod nos się podstawia! Dlatego też w Pomroczyskach Jasnych przy wejściu dla zespołów ZUM rozwinięto czerwony dywan!

Tak więc już całkiem niedługo podzielimy się z Wami pierwszymi przypadkami i wpisami nie-EGO Based Medicine. Towarzyszące im komentarze oraz przemyślenia własne nie będę odzwierciedlały opinii któregokolwiek z naszych pracodawców 😎.

Apelujemy o krytyczne odnoszenie się do wszelkich poglądów, i stosowanie do najbardziej aktualnych wytycznych oraz zaleceń naukowych!

+ posts

🇵🇱 Jak to kobitka w medycynie ratunkowej – zwariowana, szalona, politycznie niepoprawna i najzwyczajniej mówi co myśli! 😳 Mama dwójki najcudowniejszych dzieciaków po słońcem – Zuzi i Dominika! Kocham uczyć - zwłaszcza USG!

🇺🇸 Typical woman in emergency medicine. Million ideas every minute, some politically incorrect 🤯. Mom of 2 greatest kids on 🌎! Love to teach POCUS, especially to EMS ❤ Family 🚑 🚁

Leave a Reply